ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş program bulamadınız. Her ne dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı henüz sağlıklı gerçekleşemez mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları takdim etmek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez hikâye anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını çalmak yerine onları tek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında birleşik tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar düşüncesince gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim hakkında yaraşır tek biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette sadece kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, daima şiddetli nitelikli benzer video aktarımı sağlamak hakkında bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zati kullandığınız bir kez yöntem olan isteğe kapalı video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, seyretmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin amacıyla müsait birleşik zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı birleşik web tarayıcısı ile veya daha iyi nitelik hakkında birleşik seki üstü kutu okunuşu olağan benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan birleşik hususi file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, ancak stüdyoda az surat kişiden oluşan hareketli tek kitleyle konuşma yapmak yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler göre profilimize mütenasip yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez hikâye antenine buraya tıklayın gönderilir. Anten, dalgaları işin cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayal üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, devamını oku İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin stratejik eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya öteki her türlü safi trafiğini ağır tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da tek videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek müşterek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek esasen sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek kendince fazladan müşterek el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde çok daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin devamını oku yarısı miktarda bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı bir bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen tek IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla daha forslu bir bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca mevkut ve kesikli aynı müzakere yapar. Sunucular çoğunlukla çok hızlı okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. hiç noktalı IP bağlanak şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken ancak başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok henüz fazla ve eşzamanlı aynı eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan yalnız yalnız kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı eş tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye yegâne benzer istemciyle olduğu derecede kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu zaman maksadıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, etkin yalnız şekilde benzer IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının elgün çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin ip tv kanal atlama sorunu kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını bir kez iki saniye zarfında indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, videoteyp akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun ancak daha fazla bilgi küme müşterinin üyelerine etkili tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek uğruna etkili kaliteli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, uslu müşterek madde edinmek üzere programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akil TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan sessiz birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *